Dobry kamerzysta na ślub – jak wybrać dobrze

dobry kamerzysta na ślub

Dobry kamerzysta na ślub – jak wybrać dobrze

O dobrego kamerzystę na ślub dziś nie łatwo. Pracując w branży filmów ślubnych przez lata widzieliśmy i słyszeliśmy o wielu różnych przypadkach niekompetencji kamerzysty ślubnego na weselu. Jak wybrać dobrze kamerzystę na ślub? Czym kierować się przy jego wyborze?

Szukasz kamerzysty na ślub – sprawdź portfolio kandydata

Każdy kamerzysta na ślub powinien móc wykazać się przynajmniej kilkoma realizacjami filmów ślubnych. Również bez problemów powinien Wam udostępnić swoje portfolio, aby możliwe było dokonanie przez Was odpowiedniego wyboru. Odpowiedni wybór nie zawsze jest jednak łatwy. Jak zorientować się, który wykonawca ma lepsze portfolio? Oglądając jeden czy dwa filmy z portfolio potencjalnego wykonawcy powinniśmy już mieć pewien obraz doświadczenia danego podwykonawcy. Czy film, który oglądamy nam się podoba. Czy jest dobrze zrobiony? Czy ten kamerzysta na ślub potrafi dobrze pracować kamerą? Czy film ślubny jest dobrze zmontowany? Czy kręcąc film ślubny kamerzysta zastosował dodatkowe sprzęty wspomagające stabilną pracę kamery, takie jak slider kamerowy, wysięgnik czy steadicam?

Kamerzysta na ślub – doświadczenie

Doświadczenie kamerzysty na ślub to kwestia, którą nie zawsze łatwo zweryfikować. Jednak analizując portfolio kandydata jesteśmy w stanie zobaczyć, czy są tam 3 filmy ślubne, czy jest ich np. 30. Im więcej filmów portfolio, tym większe doświadczenie. Podchodząc do tematu doświadczenia na zasadzie prawdopodobieństwa matematycznego, możemy wywnioskować, że większe doświadczenie owocuje lepszej jakości pracą. I faktycznie tak jest. Przecież jeśli dany kamerzysta kręciłby wesela źle – stopniowo opinia o jego braku kompetencji roznosiłaby się w internecie, a więc miałby coraz mniej pracy. Jednak oceniając doświadczenie i portfolio danego kamerzysty na ślub warto również brać pod uwagę fakt, że nie wszystkie pary ślubne godzą się na upublicznienie ich filmu ślubnego na stronie. Dlatego też warto poprosić potencjalnego kandydata na kamerzystę na naszym weselu, aby przesłał prywatne linki do niepublicznych filmów par, które nie zgodziły się na publikację. Takie przesyłanie jest jak najbardziej prawnie dozwolone, a kamerzysta, powinien bez problemu udostępnić link z filmem oraz hasło wymagane do jego odtworzenia.

Dobry kamerzysta na ślub to spokój podczas uroczystości

W branży filmów ślubnych pracują różni ludzie. Czasem zdarzają się osoby, które nie powinny pełnić funkcji kamerzysty ślubnego. Jeśli kamerzysta próbuje Was reżyserować i każde po 3 razy podjeżdżać samochodem i z niego wysiadać, żeby mógł on sobie zrobić lepsze ujęcie – podziękujcie mu. Niestety czasem takie sytuacje wychodzą dopiero na weselu, gdy umowa jest już podpisana i nie da się wiele zrobić. Jednak warto pamiętać, że ślub to Wasz najważniejszy dzień i to Wy oraz sakrament, którego udziela Wam Bóg są w tym dniu najważniejsze. Dobry kamerzysta na ślub nie powinien Was ustawiać, reżyserować i nad wami dominować. Film ślubny to nie reklama telewizyjna. Film ślubny to reportaż z najważniejszego dla Was dnia w życiu. Zatem warto przed wybraniem konkretnego kamerzysty na wesele omówić z nim te kwestie.

Jak we wszystkim – wybór dobrego fachowca nie jest łatwym zadaniem, jednak korzystając z usług sprawdzonych i doświadczonych film – może płacąc odrobinę więcej – mamy gwarancję, że praca zostanie wykonana na najwyższym poziomie, dając nam najlepszą pamiątkę z naszego najpiękniejszego dnia w życiu.