Filmy z wesela, filmy weselne – 5 powodów, dla których warto mieć film z wesela

filmy z wesela

Filmy z wesela, filmy weselne – 5 powodów, dla których warto mieć film z wesela

Filmy z wesela, filmy weselne – 5 powodów, dla których warto zdecydować się na film z wesela

  1. Filmy z wesela, to pamiątka zupełnie inna niż fotografie weselne.

Biorąc udział w targach ślubnych i rozmawiając z przyszłymi małżonkami, czasem daje się słyszeć, gdy para mówi, że nie decyduje się na film ślubny, ponieważ ma już wybranego drogiego fotografa na wesele i wystarczą im same zdjęcia. Oczywiście zawsze szanujemy taką decyzję i nie naciskamy na to, by para decydowała się na film, jednak warto pamiętać, że film z wesela to zupełnie inna pamiątka. Nie na darmo mówi się, że jeden obraz wyraża więcej niż 1000 słów. W filmie mamy tych obrazów przynajmniej 25 na sekundę. Co więcej, już blisko sto lat temu niejaki Siergiej Eisenstein – rosyjski filmowiec i reżyser odkrył, że z połączenia dwóch zestawionych ze sobą ujęć filmowych, można uzyskać dodatkowy sens, którego nie przekaże żadne z tych ujęć zestawione osobno. W tym właśnie tkwi potęga montażu filmowego. Film z wesela montuje się w taki sposób, by przekazywał on jak najwięcej emocji. Oglądają filmy weselne ujęcie po ujęciu możemy na nowo przeżywać emocje, jakie towarzyszyły nam w tym dniu. Fotografia ślubna zamyka tylko jeden moment w kadrze. Filmy z wesela zaś pokazują całe spektrum wydarzeń w chronologicznym porządku. Filmy ślubne są autentyczne, wiarygodne i pełne emocji, podczas gdy zdjęcia ślubne zazwyczaj są pozowane i pozując do nich zniekształcamy prawdziwą rzeczywistość. Filmy z wesela to unikalna pamiątka, którą również łatwo podzielić się ze znajomymi. Współczesne możliwości internetu pozwalają bezproblemowo wymieniać się różnego rodzaju filmami ze znajomymi i bliskimi. W łatwy sposób każdy komu udostępnimy nasz film ślubny obejrzy go w praktycznie dowolnym zakątku świata, na dowolnym urządzeniu.

  1. Filmy z wesela wywołują silnie pozytywne emocje

Filmy weselne potrafią znacznie skuteczniej wywoływać pozytywne emocje i skojarzenia niż fotografie ślubne. Oglądając filmy z wesela, za każdym razem widz angażuje się emocjonalnie w ich akcję. Jeśli film z wesela jest zmontowany dobrze i dynamicznie oraz ma krótką i zwięzłą formę – widz nie odrywa od niego wzroku, lecz w pełni angażuje się w jego akcję. Oczywiście kluczową rolę gra tutaj nie tylko odpowiedni montaż filmów ślubnych, ale również i praca kamery (kamerzysty na weselu). Emocje i odpowiednie napięcie można zbudować również przy pomocy odpowiedniej muzyki wykorzystanej jako tło do montażu filmu. Wybierając odpowiednie studio filmowe, które nakręci dla nas film ślubny warto sprawdzić wcześniej portfolio, zwrócić uwagę na jakość tworzonych przez firmę materiałów, ich montaż, a nie tylko na cenę. Pamiętajmy, że wesela nie da się powtórzyć, a film nagrany podczas dnia ślubu będzie pamiątką na całe życie. Warto w tej kwestii zdać się na profesjonalistów.

  1. Film z wesela wcale nie musi być drogi

Biorąc pod uwagę koszty zorganizowania wesela na około 100 osób, w dużym polskim mieście, koszty realizacji filmu z wesela średnio mieszczą się między 5 a 10 % wszystkich kosztów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że większość elementów, które są nam niezbędne do zorganizowania przyjęcia weselnego, są tak naprawdę wykorzystywane przez nas 1 raz w życiu. Mówimy tu o sukni ślubnej, Sali weselnej o zespole i wielu innych elementach, które towarzyszą nam tylko w dniu ślubu. W zasadzie jedynymi pamiątkami, które mogą nam po tym ślubie zostać są film ślubny oraz fotografia ślubna. Warto zatem dobrze przemyśleć sprawę filmu ślubnego, a gdy już się na niego zdecydujemy, wybrać odpowiednich, doświadczonych fachowców do jego realizacji.

  1. Filmowanie wesel nie wygląda już tak jak 10 lat temu

Wśród ludzi daje się jeszcze czasem dostrzec pewne stereotypy – pozostałości po dawnych latach branży ślubnej. Wielu osobom wydaje się, że nie warto inwestować w film ślubny, który trwa 5 godzin i obejrzymy go najwyżej 2-3 razy w życiu, przewijając większość fragmentów. To już nie te czasy. Dziś operator ślubny to nie starszy wąsaty pan z kamerą na ramieniu. Operatorzy ślubni to młodzi, energiczni ludzie, schludnie ubrani, wykonujący z pasją swoją pracę. Efektem ich pracy są małe arcydzieła filmowe. Historie Wasze i waszych rodzin zamknięte w formie 30 – 50 minutowego, dynamicznie zmontowanego filmu.

Oczywiście szukając dobrego kamerzysty do realizacji filmu z wesela, pewnie natkniemy się na ludzi, którzy wykonują swoją pracę „po staremu”. Pewnie też tego typu realizacja filmowa spodoba się niektórym osobom. My jednak od zawsze wyznajemy zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Lepiej pozostawić niedosyt, krótszym filmem ze ślubu niż spowodować przesyt, zmuszając kogoś do oglądania 5 godzinnego filmu ślubnego na przewijaniu.

  1. Dobrze zrealizowany film z Wesela „odgrzeje Wasze uczucia”.

Nie ma nic przyjemniejszego niż podczas rocznicy ślubu, po latach obejrzeć film z tego pierwszego najpiękniejszego dnia Waszego życia. Pary ślubne, które nam zaufały i zdecydowały się powierzyć nam realizację swojego filmu ślubnego, często po latach opowiadają nam, że z największą przyjemnością wracają co jakiś czas do tamtych wydarzeń, a film z wesela jest dla nich najlepszą pamiątką.

Jeśli również pragniecie takiej pamiątki, zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą oraz zachęcamy do kontaktu z nami. O wszystkim opowiemy podczas spotkania w dogodnym dla Was terminie.

Dday.com.pl – film ślubny Kraków, filmowanie Wesel Małopolska

Czytaj także: https://dday.com.pl/film-slubny-jak-wybrac-odpowiednie-studio-filmowe/https://dday.com.pl/dobry-kamerzysta-na-slub-jak-wybrac-dobrze/