Filmy Ślubne, wideofilmowanie – najczęściej zadawane pytania

filmy slubne

Filmy Ślubne, wideofilmowanie – najczęściej zadawane pytania

F.A.Q. – filmy ślubne – co warto wiedzieć

Często czy to podchodząc do naszego stoiska na targach ślubnych, czy rozmawiając z nami na spotkaniach, pytacie nas o bardzo wiele ważnych kwestii związanych z naszą pracą. W tym artykule postanowiliśmy zebrać najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi.

Czym kręcicie filmy ślubne?

Tworząc filmy ślubne, największą wagę przykładamy zawsze do jakości obrazu. Dlatego też używamy lustrzanek oraz tzw. bezlusterkowców. W skrócie to aparaty fotograficzne wykonujące filmy o znacznie lepszej jakości niż niejedna kamera. Dodatkowo do tworzenia filmów ślubnych wykorzystujemy również super jasne obiektywy filmowe, głównie firmy Canon oraz Sigma. Kręcimy filmy ślubne w rozdzielczości full HD. Używamy też efektu slow – motion, kręcąc niektóre fragmenty w 100 klatkach na sekundę, co pozwala nam na płynne spowolnienie materiału filmowego.

Jaki dodatkowy sprzęt wykorzystujecie podczas nagrania filmu ślubnego?

Podczas nagrania filmu ślubnego, zawsze pracujemy minimum we dwóch operatorów. Jeden z operatorów jest bardziej mobilny i pracuje z wykorzystaniem glidecama, robiąc piękne, płynne i dynamiczne ujęcia wszystkiego co dotyczy Waszego ślubu. Drugi zaś pracuje z wykorzystaniem slidera kamerowego. Dodatkowo w zależności od oferty, na którą się zdecydujecie, możemy na Waszym ślubie wykorzystać również 4-metrowy wysięgnik kamerowy (tzw. kran kamerowy) oraz dron. Wysięgnik pozwala ukazać z niewielkiej wysokości praktycznie każdą scenę z dnia Waszego ślubu. Rozkładamy go czasem w kościele, często przed kościołem oraz na Sali, aby pokazać całe towarzystwo z góry. Dron zaś pięknie dopełnia film, stabilnymi ujęciami z dużo większej wysokości – od 2 do 500 m.

Ilu operatorów pracuje podczas nagrania filmu ślubnego?

Podczas nagrania każdego filmu ślubnego pracuje minimum dwóch operatorów. Oczywiście oferujemy też możliwość zapewnienia trzeciego operatora. Dodatkowo, jeśli wykonujemy ślubne ujęcia lotnicze – dodatkowy operator odpowiada tylko i wyłącznie za obsługę drona.

Ile czasu trwa montaż filmu ślubnego?

Montaż materiału filmowego ze ślubu to bardzo złożone zadanie. O ile samo nagranie materiału filmowego w dniu ślubu trwa 12 – 16 godzin, o tyle montaż potrafi trwać 6 – 10 razy dłużej. Ze względu na dużą ilość pracy, czas oczekiwania na gotowy film ślubny wynosi u nas kilka miesięcy.

Ile czasu będzie trwał gotowy film ślubny?

Naszym klientom doradzamy zawsze realizację krótszych filmów ślubnych. Preferowane przez nas długości to 30 – 40 minut. Wcale nie dlatego, że montaż i nagranie krótszego filmu to dla nas mniej pracy. Często prace montażowe przy takiej krótszej formie filmu ślubnego trwają dłużej niż np. w przypadku filmu ślubnego, który trwa 90 minut. Preferujemy krótkie formy, ponieważ tego typu filmy są znacznie przyjemniejsze w odbiorze. Wiemy doskonale, że lepiej pozostawić wśród widzów niedosyt niż przesyt. Są wesela, gdzie jest multum atrakcji i 40 minut bez problemu udaje się zamknąć w dynamicznej formie filmu ślubnego, nie pomijając niczego. Są również wesela, na których nie dzieje się za wiele, i bardzo ciężko jest zapełnić 90 minut filmu. Niemniej jednak wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i jesteśmy w stanie przygotować film o różnych długościach, zgodnie z Waszym życzeniem.

W jaki sposób nagrywacie dźwięk z ceremonii ślubnej?

Aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk z ceremonii ślubnej w kościele, wykorzystujemy dodatkowe zewnętrzne rejestratory dźwięku wyposażone w mikrofony wysokiej klasy. Dźwięk jest niezwykle ważnym elementem filmu ślubnego i również do jego nagrania oraz jakości przykładamy największą wagę. Dodatkowo, warto w tym momencie wspomnieć, że każdy z filmów ślubnych montujemy do Waszej ulubionej, wybranej przez Was muzyki.

Jaki jest aktualny koszt Waszych usług?

W tym miejscu od razu odsyłamy do naszej aktualnej oferty, która zawsze znajduje się na naszej stronie, w zakładce OFERTA: https://dday.com.pl/oferta_realizacji_filmu_slubnego_oraz_fotografii_dday_com_pl.pdf

W jakich miastach realizujecie filmy ślubne?

Działamy najczęściej na terenie Małopolski. Kręcimy filmy ślubne w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Zakopanem i w wielu innych miastach w województwie małopolskim. Działamy również w innych województwach, np. Śląsk i Podkarpacie, a nawet kilka razy zdarzyło nam się realizować materiał ślubny za granicą. Odległość nie stanowi dla nas najmniejszego problemu 😊

Czy realizujecie również dodatkowe materiały?

Tak, w swojej ofercie mamy m.in. filmy z pleneru ślubnego, filmy z podziękowań dla rodziców oraz różne dodatkowe materiały około – ślubne. Zapraszamy do naszej szczegółowej oferty realizacji filmu oraz fotografii ślubnej: https://dday.com.pl/oferta_realizacji_filmu_slubnego_oraz_fotografii_dday_com_pl.pdf

Jak powinniśmy się przygotować do współpracy z Wami?

Aby współpraca z nami przebiegała sprawnie, zależy nam na dobrej komunikacji. Musimy dokładnie wiedzieć, które momenty podczas ślubu i wesela mają zostać uwiecznione w formie filmu. Najlepiej, podpisując umowę, dostarczyć nam szczegółową rozpiskę prezentującą harmonogram całego dnia wraz z lokalizacjami i poszczególnymi wydarzeniami. Takie podejście znacznie ułatwia nam pracę i pozwala zorientować się czego dokładnie oczekujecie.

Czym Wasze filmy ślubne wyróżniają się od filmów innych firm?

Stawiamy na dynamiczną, nowoczesną formę filmu ślubnego. Nasze filmy nie przynudzają. Pary ślubne, które korzystają z naszych usług, często mówią, że filmy są tak dobrze zrobione, że ciężko oderwać od nich wzrok choć na chwilę. Nasze filmy ślubne utrzymują uwagę widza w całości, od pierwszej do ostatniej sekundy. Montujemy dynamicznie, w rytm Waszej ulubionej muzyki. Dodatkowo, dynamiczny ruch kamery sprawia, że każde obserwowane w filmie zdarzenie opowiadane jest z nowej perspektywy. Przez lata naszej pracy (działamy już od 2011 roku) nauczyliśmy się jak skutecznie opowiadać emocjami.