Wideofilmowanie – przeczytaj zanim zdecydujesz się na film ślubny

wideofilmowanie

Wideofilmowanie – przeczytaj zanim zdecydujesz się na film ślubny

Wideofilmowanie – przeczytaj zanim zdecydujesz się na film ślubny!

 

Wideofilmowanie – ile to może kosztować

W dzisiejszym świecie, praktycznie nieograniczony dostęp do internetu pozwala nam wprost przebierać w różnego rodzaju ofertach czy to filmowania na weselu, czy fotografii ślubnej czy innych elementów niezwykle ważnych podczas dnia ślubu. Internet to dobry sposób komunikacji, przez który załatwimy praktycznie wszystko. Również w internecie nie brakuje ofert wideofilmowania i realizacji filmów weselnych. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się poszczególnym ofertom filmowców weselnych i dokładnie je przeanalizować. Zacznijmy nie od analizy ceny, ale przede wszystkim spójrzmy na portfolio. Wideofilmowanie to usługa i jak każda inna, może ona zostać wykonana na najwyższym poziomie, a także może zostać zepsuta. Pamiętajmy o tym, że filmu z wesela nie da się nagrać ponownie. Jeśli jego realizację powierzymy amatorom, skutek może być kiepski. Szkoda, żeby pamiątka na całe życie, jaką jest film z wesela, wywoływała w nas więcej przykrości niż zadowolenia. Dlatego zanim powierzymy danej firmie wideofilmowanie warto zapoznać się z portfolio, dotychczasowymi realizacjami oraz warto poprosić o wzór umowy. Im wcześniej to zrobimy, tym szybciej będziemy mieli pewność, że nie padniemy ofiarą oszustów.

Koszty na rynku wideofilmowania wesel są bardzo różne. Są firmy, które oferują pracę 1 operatora w kwocie 3000 zł netto. Są firmy, które za dwóch operatorów liczą sobie 9000 zł. My staramy się zawsze wypośrodkować naszą cenę i oferujemy kwoty realne, adekwatne do możliwości par ślubnych. Nasz aktualny cennik wraz ze szczegółową ofertą znajduje się tutaj: oferta realizacji filmu ślubnego.

Wideofilmowanie ślubu, czy warto się zdecydować?

Film ze ślubu to jedyna pamiątka, która w niezwykle autentyczny sposób pokazuje wszystkie zdarzenia z tego wyjątkowego dnia. O ile do zdjęć zazwyczaj staramy się pozować, o tyle film ślubny pokazuje nas w pełni autentycznych, takich jakimi byliśmy w tym dniu. Ponadto film ślubny również wywołuje w nas emocje. Odpowiednio dobrana muzyka i sposób montażu potrafią nas niejednokrotnie wzruszyć. Pary ślubne, które zdecydowały się nasze usługi wideofilmowania często opowiadają nam, że podczas oglądania filmu naszego autorstwa, kilka razy się popłakały… To właśnie jest dla nas największą nagrodą za pracę jaką dla Was wykonujemy. Sporo pracy trzeba włożyć w realizację dobrego filmu ślubnego. Również trzeba wykazać się sporym doświadczeniem, działać szybko, z planem i dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację. Jednak takie chwile, gdy widzimy wzruszoną parę oglądająca nasze produkcje filmowe – są bezcenne.

Wideofilmowanie wesele – ile wcześniej trzeba podjąć decyzję?

Im wcześniej tym lepiej. Większość par decydując się na wideofilmowanie robi to przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem. Dobrzy fachowcy, specjaliści od wideofilmowania są rozchwytywani, więc warto zainteresować się tym wcześniej i dokonać rezerwacji. Oczywiście nie warto wybierać pierwszej lepszej firmy z brzegu, która oferuje wideofilmowanie. Trzeba dokładnie przemyśleć komu powierzamy wykonanie naszej największej pamiątki z dnia ślubu, abyśmy otrzymali najwyższej jakości film, przy zakładanym budżecie.

Wideofilmowanie – analiza oferty firmy

Na co warto zwrócić uwagę analizując ofertę wideofilmowania konkretnej firmy? Przede wszystkim warto zapoznać się z jej doświadczeniem i przejrzeć wszystkie realizacje filmowe. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie upewnić się, że firma wykonuje dobra prace. Co więcej, warto także poprosić firmę oferującą wideofilmowanie o wzór umowy, z którym będziemy mogli się spokojnie zapoznać. Wszelkie wątpliwości warto wyjaśniać od razu na bieżąco. Większość filmowców oferujących nagrania ślubne dąży do tego by maksymalnie spełnić oczekiwania młodej pary. Jednak zdarzają się również nieuczciwi wykonawcy, którym zależy tylko na pozbieraniu pieniędzy. Dlatego zawsze warto dobrze zastanowić się komu powierzamy nasze pieniądze.

Wideofilmowanie plusy i minusy

Wideofilmowanie ma swoje plusy i minusy. Ludzie często nie decydują się na film, ponieważ wydaje im się, że filmy ślubne to realizuje się tak jak 10 – 15 lat temu – w formie długich, 5 – godzinnych tasiemców. Z kolei inni uważają, że sama obecność fotografa na ślubie w zupełności im wystarczy. Z drugiej strony pary, które zdecydowały się na film ślubny z naszej oferty wielokrotnie powtarzają nam, że to była najlepsza pamiątka z ich ślubu, która nawet po wielu latach wywołuje w nas pozytywne emocje. I na tym zakończymy 😊