Filmy weselne

filmy ślubne

Filmy weselne

Filmy weselne

to w dzisiejszych czasach podstawa każdej uroczystości ślubnej. Dawniej na ślub wynajmowano jedynie fotografa, jednak rozwój współczesnej technologii sprawił, że filmy ślubne cieszą się równie dużą popularnością co fotografia ślubna. Dlaczego filmy weselne stały się tak popularne?

Film to medium, które istnieje już ponad 120 lat. Każdy z nas w ciągu tygodnia przeznacza średnio kilka godzin na oglądanie różnego rodzaju filmów. Filmy pomagają nam przeżywać emocje i wczuwać się w losy bohaterów tak, jakbyśmy bezpośrednio my brali w nich udział.

Filmy weselne – początki

Filmy weselne pojawiły się Polsce pod koniec lat 80 ubiegłego wieku. W tamtym czasie film z wesela był prawdziwym ewenementem. Sprzęt filmowy nie był ogólnodostępny w Polsce, a większość kamer, które w tamtym momencie była dostępna w Krakowie – sprowadzano z zagranicy. Pierwsze filmy ślubne rejestrowane były na taśmach VHS. Praca kamerzysty na weselu sprowadzała się do odpowiedniego nagrania materiału, a gotową taśmę można powiedzieć, że wyciągało się z kamery i przekazywało Parze młodej.

Dziś realizacja filmów ślubnych wygląda nieco inaczej. Pracuje się przeważnie na kilka niezależnych kamer. Podczas realizacji filmu ślubnego mamy przynajmniej dwóch operatorów oraz dodatkowy sprzęt, który umożliwia precyzyjne prowadzenie ruchu kamery. W filmach weselnych wykorzystuje się wysięgniki kamerowe, jazdy kamerowe oraz steadicamy.

Sam montaż filmów ślubnych to również złożone zagadnienie. Przeważnie montaż jednego filmu ślubnego trwa około 2 tygodnie. Oprócz stworzenia samego filmu ślubnego, pary młode często otrzymują teledyski i klipy z wesela, które w bardzo skrótowej formie pokazują najważniejsze wydarzenia z tego dnia.

Po co korzystać z filmów ślubnych?

Filmy z wesela to przede wszystkim niezapomniana pamiątka. O ile foto z wesela pozwala uwiecznić pewne momenty w nieruchomym kadrze, o tyle filmy z wesela pomagają w niezapomnianej formie uchwycić emocje jakie towarzyszą młodej parze w tym wyjątkowym dniu.

Zobacz nasze portfolio filmów ślubnych.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak tworzymy nasze filmy ślubne.